Epicurea - výroba oleje a tuku

Výhradní dovozce

Pavel Zahradník
Malešická 1822/19
130 00 Praha 3
+420 602 180 031

pavelzahradnik
@
epicurea.cz

Výroba

PALMOVÝ olej a PALMOVÝ tuk

Epicurea: Výrobní proces palmového oleje a tuku

Palmový olej i tuk se vyrábí z dužiny drobných plodů palmy olejné "Elaeis Guineesis", které rostou v bohatých trsech ve výšce až 30 m. Výskyt této palmy je typický pro oblasti s tropickým klimatem, a tak k největším producentům palmového oleje již tradičně patří Malajsie a Indonésie. Poslední dobou se na trhu objevují i výrobci z Nigérie, Columbie nebo Pobřeží Slonoviny.

Plody mají velikost švestky a jejich barva se pohybuje od sytě oranžové až po hnědou podle stupně zralosti (toto barevné spektrum je dáno vysokým obsahem karotenoidů). Olej se vyrábí hlavně z dužiny plodu, ale existuje i tzv. palmojádrový olej, jehož zdrojem je samotné jádro plodu.

Ačkoliv výroba surového palmového oleje se liší podle jednotlivých výrobců, lze v jejich výrobě vždy najít základní postup (viz obrázek).

RÝŽOVÝ olej

Epicurea: Výrobní proces rýžového tuku

Rýžový olej Surnin pochází z městečka Surin na severevýchodě Thajska. Zdejší továrna funguje od roku 1900 a od té doby její produkty získaly ocenění v Belgii, Polsku, ale i České republice.

Rýžový olej se vyrábí z rýžových otrub, které se nacházejí mezi rýžovou slupkou a jádrem, a které jsou zároveň považované za nutričně nejbohatší části rýže.